TOP 10 książek związanych z prawem karnym – Część 2

W poprzedniej części artykułu opisaliśmy i zrecenzowaliśmy 5 książek dotyczących postępowań karnych z uwzględnieniem aktualnych i historycznych już przepisów na gruncie prawa. W dzisiejszym artykule przedstawiamy w naszej opinii najciekawszą  – drugą część lektur związanych z kryminologią na tle prawa karnego.  Zapraszamy do zapoznania się z naszym zestawieniem!

Ślady kryminalistyczne – Joanna Stojer – Polańska

Niezliczone liczby bestialskich przestępstw, kluczowe ślady zabezpieczone podczas śledztw, kryminalne zwroty akcji oraz podstawy kryminalistyki – tak w skrócie można opisać książkę pt. „Ślady kryminalistyczne” autorstwa doktor kryminalistyki, wybitnej edukatorki, ale także fantastycznej mamy – Joasi Stojer. W książce od wydawnictwa Silva Rerum w sposób przystępny i prosty przedstawione zostały podstawowe definicje oraz metody pracy kryminologów i funkcjonariuszy policji. Lektura trafi w gusta zarówno doświadczonych czytelników, jak i młodzieży.

Analiza i ocena zeznań świadków – Bartosz Wojciechowski

Książka autorstwa specjalisty z dziedziny psychologii i kryminalistyki – Bartosza Wojciechowskiego omawia najistotniejsze kierunki współczesnych badań względem oceny wiarygodności oraz rzetelności zeznań świadków prezentując tym samym syntetyczny opis aktualnego stanu wiedzy, tłumaczy kancelaria. Dzieło pochodzące od wydawnictwa GWP zawiera cenne wskazówki przydatne zarówno w kwestiach prawnych, jak i psychologicznych.

strzał

Rekonstrukcje – Jan Rychter

Wydawnictwo „Novae Res” prezentuje najnowsze dzieło Jana Rychtera pt. „Rekonstrukcje”. Lektura opiewa w tajniki prowadzenia śledztwa związanego z seryjnymi porwaniami młodych dziewczyn na terenie Łodzi. Książka odsłania kulisy prowadzenia śledztwa na podstawie niekonwencjonalnych metod jednego z kontrowersyjnych, acz skutecznych funkcjonariuszy. Jest to przykład wciągającej opowieści sensacyjnej noszącej znamiona kryminału. Doskonała propozycja dla osób rozpoczynających przygodę z kryminologią oraz prawem karnym.

Prawo karne przyszłości – Kamil Mamak

W opinii specjalisty z dziedziny prawa i kryminologii – Stanisława Waltosia, książka pt. Prawo karne przyszłości autorstwa Kamila Mamaka cechuje się czterema walorami – doskonałym językiem, umiejętnością zwartego przedstawienia problemu prawa karnego, wyważeniem proporcji oraz znakomitymi ilustracjami. Utwór Kamila Mamaka to skondensowana forma rozważań nad przyszłością prawa karnego poparta tłem historycznym oraz aktualną kondycją owej gałęzi.

Niewyjaśnione zabójstwa – Przemysław Słowiński

„Niewyjaśnione zabójstwa” to książka autorstwa Przemysława Słowińskiego od wydawnictwa Fronda. Jest to zbiór najbardziej tajemniczych i dotychczas niewyjaśnionych zbrodni w historii nowożytnej Polski. W lekturze znajdują się okoliczności śmierci maturzysty – Grzegorza Przemyka, kulisy śledztwa prowadzonego przeciw „Wampirowi z Zagłębia”, czy porwania licealisty Bogdana Piaseckiego.