Sytuacje kiedy możemy skorzystać z odszkodowania

Każdemu z nas może przytrafić się sytuacja kiedy poniesiemy jakąś szkodę. Choć większość ludzi stara się nie myśleć zawczasu o możliwych problemach warto jest zadbać o ubezpieczenie w szczególnych przypadkach.

Ubezpieczenia komunikacyjne

Na szczęście ubezpieczenia komunikacyjne są obligatoryjne, więc w momencie kiedy dojdzie do jakiejś kolizji lub wypadku mamy pewność, że nasza szkoda zostanie pokryta przez ubezpieczyciela sprawcy. Zdarzają się jednak sytuacje kiedy ubezpieczyciel przyzna nam kwotę, która nie będzie w pełni pokrywała poniesionych strat. Trzeba wtedy skierować sprawę do sądu. Dobrze jest wtedy skorzystać z pomocy kancelarii adwokackiej, która pomoże uzyskać nam satysfakcjonującą kwotę odszkodowania. Pomoc prawna przyda się także z innego punktu widzenia, a mianowicie ze względu na czas rozwiązania sprawy. Jeśli będziemy sami próbowali ubiegać się o właściwe odszkodowanie sprawa może ciągnąć się przez długi czas. Adwokat pomoże nam skrócić ten czas. Wtedy uzyskamy pieniądze, które pozwolą nam na naprawę zaistniałej szkody.

Ubezpieczenia turystyczne

Jadąc na wakacje mamy nadzieję wypocząć, zapomnieć o codziennych troskach i miło spędzić czas. Biura turystyczne prześcigają się w ofertach. Do wyboru mamy wycieczki typowo nastawione na odpoczynek w nadmorskich kurortach, wycieczki ukierunkowane na zwiedzanie zabytków i miast lub odpoczynek na łonie natury. W broszurach i na stronach internetowych jest wiele zdjęć prezentujących wspaniałe hotele, przepyszne jedzenie itp. Nierzadko jednak po dotarciu na miejsce rzeczywistość znacznie odbiega od tego co zostało przedstawione na fotografii.

dokument

Wczasy – nie tak to miało wyglądać

Turyści muszą zmagać się z pleśnią na ścianach hotelowych pokoi, odpadających tynkach, robactwem, nieświeżym jedzeniem, zakwaterowaniem w pokojach znacznie odbiegających komfortem od tych za które płacili. Przypadków niezgodności warunków wycieczki z ofertą można by wymieniać w nieskończoność. Zdarzają się one praktycznie każdego dnia. Taki wyjazd zamiast wspaniałej przygody może okazać się koszmarem. Jedyną nadzieją na zmniejszenie rozgoryczenia jakie pozostaje po takim urlopie jest uzyskanie odpowiedniego wynagrodzenia za takie wczasy. Zwrot kosztów takiej wycieczki, w której warunki znacznie odbiegały od zapewnianych byłby najlepszym rozwiązaniem.

Pozew zbiorowy

Wydaje się, że w dzisiejszych czasach, kiedy negatywne opinie rozprzestrzeniają się w błyskawicznym tempie, biurom podróży powinno zależeć na kliencie i wypłata odszkodowania w momencie kiedy są podstawy do niezadowolenia powinna być czymś naturalnym. Ale niestety tak nie jest. Gdy jeszcze poszkodowanych jest więcej mogą wytoczyć pozew zbiorowy, wtedy mają większą siłę przebicia, mówi Anna Kaliszewska – prawnik. Gdy jednak do walki z wielkim biurem podróży staje samotny Kowalski, może być ciężko wygrać batalię bez pomocy prawnika. Kancelarie często umawiają się na honorarium od wartości przyznanego odszkodowania, tak więc decydując się na zatrudnienie prawnika mamy świadomość, że jemu też zależy na pozytywnym rozwiązaniu sprawy.